ana sayfa Güncel Haberler Gökal Belediyesi Fotoğraf Galerimiz Kasabamız Güldere Pazarı İletişim

TURİZM

Turizm: Belde sınırları içerisi veya çevresi, tamamen bakir orman ve yaylalarla çevrili olması münasebetiyle, Karadeniz yayla turizmine son derece elverişlidir. Tanıtım ve reklâmın yeterli olmayışından dolayı henüz Erbaa bile Gökalın bu değerlerini görememiştir. Gerek Özel müteşebbis, gerekse Gökal belediyesi olsun birazcık bu konuda eğilirse, Gökalın bir turizm cenneti olmaması işten bile değildir. Haziran ayı ortalarında Gökal kasabası sınırları içerisinde yapılan ve Gökal belediyesinin organize ettiği; Geleneksel Gökbel Yaylası Çilek Festivali ve Erbaa belediyesinin organize ettiği; Geleneksel Alçakbel Yayla Şenliği yörede büyük ilgi görmektedir.

Ayrıca belde sınırları içinde bulunan kaplıca (çermik) tesisleştirilerek sağlık turizmine kazandırılabilir.

Bir kısmı Belde sınırları içerisinde yer alan Hasan Uğurlu Barajı da görülmeye ve gezilmeye değer eşsiz doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini büyüleyecek güzelliktedir.

Eski köy evleri de bir sanat şaheseri olarak, yenilenip-yaşatılarak turizme kazandırılabilir.

Belde sınırları içerisinde yer alan, yaklaşık 1500 rakımdaki Düden Gölü rüyalarınıza girecek bir güzelliktedir. Düden Gölü tamamen doğal oluşumlu bir göldür. Göl çevresi ailecek piknik yapabileceğiniz güvenli bir mesire alanıdır.

Beldenin merkezi konumundaki Güldere Pazarı da birçok eşdeğer çevre belde ve pazarları kıskandıracak bir oluşumdur. Her Pazar günü kurulan Pazar; çevre ilçe ve köylerden gelen pazarcılar ve çevre köy ve beldelerden gelen halk tarafından oluşmaktadır. Tamamen organik olarak yetişen meyve ve sebzeler tadılmaya değerdir.


.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Web Siteniz
Baslik*
Mesajiniz*


.


ana sayfa Güncel Haberler Gökal Belediyesi Fotoğraf Galerimiz Kasabamız Güldere Pazarı İletişim


Sitemizi bugün 10 kullanici ziyaret etmistir.